Jana Hozová

V sobotu 28.4. 2012 proběhlo v našem fotoateliéru první fotografické setkání s klienty asociace APLA.

S touto asociací – pomáhající lidem s autismem – spolupracuji již delší čas. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pomoc asociace jejich klientům – rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra – je neocenitelná.  Více o asociaci ZDE.

Protože o autismu něco vím, napadlo mne, že by mohlo být zajímavé podívat se na svět očima člověka s autismem prostřednictvím fotografií. A tak vlastně vznikla myšlenka na uspořádání tohoto fotografického setkání. Oslovila jsem firmu Canon a ta nám velmi ochotně vyšla vstříc a zapůjčila na akci fotoaparáty a tiskárnu pro následný tisk.

Počasí nám opravdu přálo a tak jsme se po úvodní teoretické části, kterou měla na starosti Štěpánka Paseková – přesunuli ven do přilehlých Letenských sadů. Během vycházky vznikla spousta krásných fotek, které jsme pak společně hodnotili během promítání. Ty nejzdařilejší si klienti, díky společnosti Canon, odnesli vytištěné domů na památku.

Pokud vás zajímá, jak svět vnímají lidé s autismem, nahlédněte do galerie výsledných fotografií. Možná budete překvapeni, že jejich pohled na okolní svět se zas až tak moc od toho, který je považován za „normální“ , neliší…

FOTOGRAFIE si můžete prohlédnout ZDE

 

NAVRCHOLU.cz