Podporujeme

APLA, nyní NAUTIS (asociace pomáhající lidem s autismem)

S touto asociací spolupracuji již delší čas. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pomoc asociace jejich klientům – rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra – je neocenitelná.  Více o asociaci ZDE. Fotím ráda a když focením mohu zároveň i někomu pomoci, tak není co řešit. Pro Aplu už jsem fotila děti s autismem do knížky a také do charitativního kalendáře s umělci. Všechna ta setkání byla zajímavá a mnohdy i velmi inspirativní! A protože o autismu také něco vím, napadlo mne, že by mohlo být zajímavé podívat se na svět očima člověka s autismem prostřednictvím fotografií. A tak vlastně vznikla myšlenka na uspořádání společných fotografických setkání.

Více o našich společných projektech s Aplou:

Jak jsme fotili pro dobrou věc...

Charitativní kalendář APLA 2015 FOR EMOTIONS

2. ročník, fotografie v kalendáři: Jana Hozová

Charitativní kalendář APLA 2014

Každý je originál. Na fotografiích, které vznikaly v průběhu roku v našem ateliéru se podílelo mnoho známých umělců a také děti s autismem.

APLA day 1

V sobotu 28.4. 2012 proběhlo v našem fotoateliéru první fotografické setkání s klienty asociace APLA. Firma Canon a nám velmi ochotně vyšla vstříc a zapůjčila na akci fotoaparáty a tiskárnu pro následný tisk. Počasí nám opravdu přálo a tak jsme se po úvodní teoretické části, kterou měla na starosti Štěpánka Paseková – přesunuli ven do přilehlých Letenských sadů. Během vycházky vznikla spousta krásných fotek, které jsme pak společně hodnotili během promítání. Ty nejzdařilejší si klienti, díky společnosti Canon, odnesli vytištěné domů na památku. Pokud vás zajímá, jak svět vnímají lidé s autismem, nahlédněte do galerie výsledných fotografií. Možná budete překvapeni, že jejich pohled na okolní svět se zas až tak moc od toho, který je považován za „normální“ , neliší…

APLA day 2

Opět jsme v našem ateliéru rádi přivítali děti ze sdružení APLA – asociace pomáhající lidem s autismem. Tentokrát zde strávily jeden táborový den. Počasí nás, bohužel, donutilo zůstat většinu času v ateliéru, což, jak se nakonec ukázalo, dětem vůbec nevadilo. Právě naopak. Vyzkoušely si, jaké je to být modelem i fotografem. A odnesly si vlastní portréty vytištěné ve formátu A4. To díky firmě Canon, která nám opět velmi ochotně zapůjčila fotoaparáty pro děti i tiskárnu na výsledné tisky.