Jak probíhá focení

Na této stránce najdete všechny důležité informace. Ať už se chystáte do našeho fotoateliéru poprvé, nebo vás jen zajímá, jestli se od posledně něco nezměnilo, přečtěte si je.

OBJEDNÁVÁNÍ

Ideálně 3–4 týdny předem.

U jednotlivých typů focení naleznete všechny potřebné informace včetně odkazu do našeho rezervačního systému.

Výjimka: Focení miminek (new born focení) – podrobnosti najdete níže.

Tel. číslo: +420 603 552 719

 

Během focení se platí záloha v hotovosti. Výše zálohy vám bude upřesněna dle vámi zvoleného balíčku (u základního balíčku se platí 2000,- Kč). Zbytek lze uhradit převodem nebo hotově při převzetí zakázky.

Mottem našeho fotoateliéru je Hlavně všechno v pohodě. Nemusíte se ničeho obávat, ani mít trému. Pokud vás přece jen svazuje nejistota z neznámého prostředí, přečtěte si následující informace o tom, jak focení u nás probíhá.

Profesionálnímu focení se věnujeme již více než 10 let. Jsme zvyklí pracovat s dětmi i s „nemodelkami“ a reagovat na případnou nervozitu. Víme, že vám na výsledku focení záleží, a tuto touhu s vámi sdílíme. Naším cílem je jediné – spokojený zákazník.

Před samotným focením vám všechno vysvětlíme a ukážeme. Určitě na vás nebudeme spěchat a bude-li potřeba se u nějakého záběru zdržet, rádi vše podřídíme dokonalému výsledku.

Nejlépe přes náš rezervační systém. Odkaz naleznete vždy v jednotlivých SLUŽBÁCH.

Objednací doba během roku bývá obvykle cca 3-4 týdny podle typu focení.

Předvánoční termíny se zaplní většinou již koncem září. Tak to nepropásněte.

Výjimka: Focení miminek (new born focení) – podrobnosti najdete níže.

Nenašli jste v systému žádný termín, který by vám vyhovoval?

Ozvěte se nám!

Pokusíme se vám maximálně vyjít vstříc!

Tel. číslo: +420 603 552 719

E-mail: info@jhfoto.cz (specifikujte prosím Vaše časové možnosti pro usnadnění komunikace)

Potvrzení termínu obdržíte e-mailem. Před návštěvou fotoateliéru si prosím pečlivě prostudujte pokyny a doporučení týkající se přípravy na focení a vhodného oblečení. Pokyny jsou součástí potvrzovacího mailu.

Nepřišel vám mail po vaší rezervaci?

Kontaktujte nás!

Někde se stala chyba!

Finální výběr fotografií pro profesionální retuš je zcela na vás. Vyberte si sami fotografie, na kterých se sami sobě líbíte nejvíce –  takové, na kterých jste to prostě vy!

Na nic dlouho nečekáte

Bezprostředně po focení – nejpozději do dvou pracovních dnů – obdržíte náhledy všech vydařených snímků z vašeho fotografování. U základního balíčku to obvykle bývá 200–300 záběrů náhledové kvality. Z nich si v pohodlí domova vyberete svou finální sadu fotografií. Ty pak následně profesionálně vyretušujeme. Vaše finální fotografie máte zpravidla do týdne hotové.

Výběr fotografií k retuši se provádí v jednoduché aplikaci, která vám umožní zobrazit vytříděné fotografie a před finálním odesláním k úpravě s nimi libovolně pracovat – přidávat či ubírat – dokud si nebudete svým výběrem zcela jistí. Pak jen stačí závazně odeslat výběr, nemusíte nikam nic psát. Vše je velmi snadné.

Retuš fotografie má svá pravidla a standardy. Pokud ovšem máte nějaká speciální přání (retuš znamének apod.), rádi se vám pokusíme vyjít vstříc. Naše aplikace pro výběr fotografií Vám umožní případné speciální požadavky zaznamenat do komentáře k jednotlivým fotografiím v průběhu procesu výběru. Je to snadné.

Do fotoateliéru si s sebou vezměte dostatek oblečení – čím pestřejší výběr, tím lépe. Během fotografování se budete cca 2×–3× převlékat.

Fotíme většinou naboso. Pokud je důležité podpořit vizuální stránku určitého typu/stylu fotografií obuví (například u promo fotografií), bez bot vás samozřejmě fotit nebudeme. V takovém případě ovšem prosím dohlédněte na to, aby vaše obuv měla řádně očištěnou podrážku. Mějte na paměti, že na fotografické pozadí si budete také sedat a lehat.

Pokud budete mít nějaké dotazy, můžeme se ve fotoateliéru sejít předem ke krátké konzultaci. Tato konzultace je zahrnuta v ceně vámi objednané fotoslužby.

Konkrétní doporučení týkající se přípravy na focení a vhodného oblečení obdržíte e-mailem před vlastním fotografováním.

Pro focení dětí doporučuji ze zkušenosti využít dopolední termíny. V odpoledních hodinách už jsou děti obvykle unavené a příliš nespolupracují.

Při focení miminek je ideální, když je vaše ratolest čerstvě vyspaná.

Během jednoho focení vystřídáme 2–3 typy oblečení a až 3 fotografická pozadí.

Důležité je také vybrat vhodnou dobu. Děti bývají v lepší náladě např. po spánku. Ve fotoateliéru je pro vaše děti připraveno veškeré pohodlí – vyhřívaná podlaha, přebalovací pultík a pro ty větší spousta hraček.

Ideální věk pro zachycení novorozeňat je  do 14 dnů po narození. Pro objednání nám proto volejte ideálně ještě z porodnice – pokusíme se Vám najít nejbližší volný termín. (Pokud to nestihnete, nezoufejte. Krásné a autentické „miminkovské“ fotografie lze nafotit i s většími dětmi, ideálně ve věku 3–6 měsíců.)

Pokud chcete miminko fotit se sourozenci – zvažte variantu případného doprovodu, který může podle potřeby vyběhnout se sourozencem „na vzduch“ – třeba do přilehlého parku. Věřte, že to bude pro všechny jednodušší…

Miminka fotíme nejčastěji bez oblečení, nebo jen v bílém „bodíčku“.

Důležité je barevně sladit celou rodinu, aby vaše fotografie působily harmonicky. Konkrétní doporučení týkající se přípravy na focení a vhodného oblečení obdržíte e-mailem před vlastním fotografováním.

Miminka u nás můžete během focení nakojit i přebalit.

Během jednoho fotografování, které trvá přibližně 1 hodinu, je možné vystřídat 2–3 druhy oblečení tak, abychom vytvořili několik různých typů a nálad.

Těhotenské fotografie mají vždy neopakovatelné kouzlo. Fotografování příliš neodkládejte. Nejlepším obdobím bývá 6.–7. měsíc těhotenství. A ještě jedna rada: Vezměte s sebou na focení své blízké – partnera, děti. Vždyť i oni se těší s vámi a na výsledných fotografiích je to vždy vidět.

Při fotografování aktů můžeme, hlavně na začátku focení, použít různé textilie, které jsou pro vás v ateliéru k dispozici . Výsledné fotografie aktů bývají většinou černobílé, decentní obrázky, které využívají hru světla a stínu – tak, aby spíše zakrývaly než odhalovaly.

rodinných portrétů, skupinových fotografií a fotografií párů je vždy důležité, aby všichni byli barevně navzájem sladěni. Dejte si tu práci a najděte pro sebe stejnobarevná alespoň trika či košile.

V případě Brandového focení si s sebou přineste rekvizity charakterizující Vaši specializaci, pokud takové máte. Limitováni jsme pouze prostorem ateliéru. Jinak i zde platí: Čím více různých variant oblečení si přinesete, tím lépe. Vždy pomůže, když je z čeho vybírat.

Dohlédněte prosím na to, aby obuv, v níž se budete fotit na fotografickém pozadí, měla řádně očištěnou podrážku. Děkujeme.