Hudba pohledem fotoaparátu

Ve své profesi pomáhám lidem vnímat víc a lépe sebe samotné, přijímat se i s odlišnostmi, které nás dělají výjimečnými, ale ne vždy je jednoduché je přijmout. Mohlo by se zdát, že se zabývám terapií? Ve skutečnosti učím zpěv… Často naše lekce ale terapeutický rozměr opravdu mají. Lidský hlas je něco tak intimního, je to otisk naší duše, jedinečný pro každého jednoho. Někdy si zpíváme, jindy jdeme do hloubky, odkrývají se stará zranění, traumata, zahozené touhy.

Žena na brand focení, která je učitelkou hudby a učí žáka zpěv.

Když jsem potřebovala fotky na můj web, hledala jsem někoho, kdo mě na fotkách dokáže zachytit takovou, jaká uvnitř opravdu jsem přesto, že pokud vím o tom, že jsem focená, můj vyraz rychle ztrácí na přirozenosti. 

Párkrát jsem focení v ateliéru zažila, ale většinou mě to stálo hodně velké herecké nasazení a uklidňování se myšlenkou, že už fotografa naštěstí nikdy neuvidím. Focení v ateliéru u Jany Hozové jsem dostala jako dárek od manžela. 

Byl to balíček s vizážistkou a šampaňským. Obojí se moc hodilo:). Focení jsem využila částečně pro fotky na můj web, částečně pro glamour fotky. (Chápej na památku až budu stará.) Jana mě dokázala tak citlivě a nenuceně vést, že jsem neměla pocit, že jsem uprostřed herecké etudy, ale že ji po kouskách nechávám nahlédnout do mého nitra a ona ty momenty jen zachycuje. Myslím, že podobně to prožívají i moji klienti.

Tu křehkost okamžiku a potřebu vzájemné důvěry.

Žena na brand focení, která je učitelkou hudby a čte z not.
Žena na brand focení, která je učitelkou hudby a rovnou se vyfotila i v rámci glamour focení.
Žena na brand focení, která je učitelkou hudby a rovnou se vyfotila i v rámci glamour focení.
Žena na brand focení, která je učitelkou hudby a rovnou se vyfotila i v rámci glamour focení.

Proto jsem neváhala ani minutu, když jsem se později rozhodla na web přidat další fotky, tentokrát přímo z akce učení. Přivedla jsem si kamarádku jako figurantku. Focení proběhlo opět ve velmi dobré náladě, bez které bych asi nebyla schopná nafotit nic. Byla to jedna velká party, kterou jsme si s kamarádkou moc užily jako společný den. Vznikly fotky vystihující přesně tu atmosféru, kterou jsem chtěla, aby cítili i moji klienti.

Jelikož zbylo trochu času i na osobnější fotky, a já věděla, že se jich nemusím bát, šla jsem do toho. Jana umí kouzelně pomoci ženě ukázat na chvíli svoji pravou ženskost, nechá vyniknout jejímu půvabu a nikam netlačí. Coby zpěvačka se někdy potýkám při vystupování s pocity, že nejsem dost zajímavá, dobře oblečená, mám už za sebou třeba řadu příprav a organizačních peripetií, jsem unavená, nesebevědomá – což ostatně prožívá nejedna z nás každodenně. Někdy mám dokonce pocit, že už ze mě vyprchala poslední jiskra ženskosti. Jana ji ale umí vždy znovu objevit. A já si to pak díky jejím fotkám připomínám třeba právě při vystupování, kdy se o to potřebuji opřít o to víc.

Jsem moc ráda, že jsem ji objevila a vím, kam se kdykoliv bezpečně obrátit!

Nemám slov. Vždy, když čtu taková slova chvály, tak mě hřeje u srdce, že má práce posouvá mé klienty kupředu, pomáhá si uvědomit, jak krásné ženy to vždy jsou. Velice děkuji za čas, který jsme společně strávili a budu se těšit na další setkání!