Nevšední den strávený v ateliéru

Před pár týdny jsem poprvé v životě vyzkoušela  focení u profesionální paní fotografky v příjemném ateliéru na Letné. Do té doby jsem nebyla velkým fanouškem ateliérového focení, ale tento zážitek s paní Janou byl naprosto přirozený a příjemný.

Slečna na glamour focení v Praze na Letné.

V ateliéru jsem byla pouze já a paní Jana, při příchodu mi nabídla kávu a vodu s citronem. Domluvily jsme se na prvním outfitu a já se v samostatné šatně převlékla. Poté mne Jana lehce nalíčila, jen pro sjednocení pleti a mohly jsme začít.

Během focení jsme využily různá světla, pozadí, větrák a i nějaké rekvizity s kterými jsem se před objektivem necítila tak „nahá“. Nejdříve jsme fotily v bílém tílku s rozevlátými vlasy. Jana mi velice pomohla svými poznámkami k výrazu ve tváři, poloze rukou nebo postoji těla.

Slečna na glamour focení v Praze na Letné.
Slečna na glamour focení v Praze na Letné.
Slečna na glamour focení v Praze na Letné.

Poté jsme přešly k tmavě laděným fotografiím. Stála jsem před tmavě šedým plátnem a měla na sobě černé tričko a šortky. Tato série byla trochu dramatičtější, ale stále přirozená a příjemná.

Během našeho focení jsme omylem sklouzly k glamour stylu. Přestože to není obvykle můj styl, v Janině podání vypadaly výsledné fotografie nenuceně a decentně.

V průběhu focení mi Jana ukazovala fotky, abych měla představu o tom, jak na nich vypadám, což určitě pomohlo i k tomu, abych se na následujících fotkách sama sobě více líbila.

Slečna na glamour focení v Praze na Letné.

Celkově hodnotím tento zážitek jako hezky strávený čas s pěkným výsledkem. Jana se nejen ukázala jako odborník ve svém oboru, ale také jako laskavá a podporující průvodkyně tímto neznámým prostředím.