Akta ateliér

Každá kreativní chvilka musí být po zásluze potrestána. Ptáte se, jak to myslíme? Před pár týdny jsme společně vyrazili za baletní školou směr Police nad Metují, kde naší kreativitu vítal každý, až na jednu malou náhodu. Občas se jednoduše stane něco, co se nám všem postará o hromadu nečekané zábavy. Staňte se součástí našeho broumovského příběhu.

Brand focení baletní školy v Polici nad Metují.

Už se vám někdy stalo, že náhoda zamíchala kartami situace? Nechoďme okolo horké kaše a začněme vyprávět.

 Před pár týdny jsme společně vyrazili vybít svou kreativní energii za krásnými baletkami do Broumovského kláštera.

 Kouzlo místa ovšem převzalo otěže. Broumovský klášter totiž není ledajaké místo. Jeho impozantní historie se psala po celou dobu jeho existence. Část života sdílel s Přemyslovci, husité v něm škrtli sirkou, Ďáblova bible zda našla svůj domov a nespočet řeholnic zde prolilo slzy ve svých pokojích, které doteď můžete navštívit. Cítíte husí kůži? 

Představte si, že stojíte v jedné z nejdochovanějších knihoven České republiky a energie místa vám sedí na ramenou. V ruce máte fotoaparát pro zachycení každého okamžiku. Opíráte se o své zkušenosti a techniku, kterou znáte lépe než své nejbližší. Nezbývá žádný volný prostor pro náhodu a… Ejhle, nikdy neříkejte nikdy! Naše světla se rozhodla samovolně blikat, nekomunikovat s fotoaparátem a žádný kabel, rozdvojka nebo zásuvka toto rozhodnutí nezměnilo. 

Bylo to rozhodnutí světel, nebo impozantní historie? Byli to snad duchové? Koho jsme vyrušili od věčného odpočinku? Nějakého šprýmaře?  Po příjezdu do Prahy totiž vše opět fungovalo bez jediného problému.

 

Brand focení baletní školy v Polici nad Metují.
Brand focení baletní školy v Polici nad Metují.
Brand focení baletní školy v Polici nad Metují.

Fotografie, které byly v knihovně pořízené v sobě mají záhadu. Jsou lehce zrnité, barvy ponuré a nám nezbývá nic jiného, než souhrn otázek a pocitů. 

Jak tyto situace vnímáte? Nestalo se vám někdy, že jste přesně věděli, kdo volá, dříve než jste zvedli telefon? Někdo stojí po vašem boku a varuje vás, že některá rozhodnutí nejsou úplně správná? 

Zdají se vám sny, které vedou vaše kroky v reálném životě? Cítíte přítomnost osoby, která vás opustila, ale vaše srdce ví, že zrovna sedí vedle vás?

Brand focení baletní školy v Polici nad Metují.

Občas je zajímavé se pozastavit a vnímat, že tu nejsme sami. Občas tu mohou být lidé, kteří jsou jako vítr – nevidíme je, ale cítíme. Děkujeme za úžasnou zkušenost. Někdy je nečekaná situace nejlepším přítelem vašeho budoucího já. Kdy se nám taková spojení bude znovu hodit? Nevíte. Ani my ne.