Krásná vždy, všude i na GLAMOUR

Pro mnoho žen je fotografování glamour stále velkým přáním, které se nikdy nevyplní. Z nejrůznějších důvodů, které nejsou ani zdaleka pravdivé, se vždy od tohoto snu odradí. Jaké bylo fotografování pro tuto mladou dámu, která nepostrádá nadšení ze sebe sama a nebojí se to dát patřičně na odiv? Pojďme se na to společně podívat.

Žena na glamour focení, která je plus size modelkou.

„Před pár dny jsem absolvovala glamour focení v ateliéru Jany Hozové. Ráda bych se s vámi podělila o své pocity, protože je to jednoznačně zážitek na celý život. Z počátku jsem byla velice odhodlaná a chystala se zodpovědně na focení zaměřené na krásu ženského těla. Čím blíže focení bylo, tím více jsem upadala do stresu a nejistoty. Mám na to postavu? Co když ty fotky nebudou vůbec použitelné. Nejsem profesionální modelka, jak se mám tvářit? Jak mám stát? Co si mám vzít na sebe?

 

První nával nejistoty byl zažehnán příručkou, kterou sestavila přímo paní fotografka Jana, kde jsem získala odpovědi na všechny své otázky nejistoty. Příručku jsem četla hned několikrát a vždy mě dokázala ujistit, že jsem se vydala správným směrem. Den před focením jsem absolvovala všechny doporučené procedury. Oholila jsem si do hladka nohy, sjednotila barvu nehtů na rukou a nohou a zabalila kufr plný různých kousků oblečení, co by šly využít. Inspiraci na oblečení jsem dle doporučení hledala na Pinterestu. Barva nehtů mi byla doporučena neutrální, ale já jsem zastánce červené klasiky, jak již zavedla kdysi diva Marilyn Monroe. Na závěr jsem řádně hydratovala obličej a dopřála si pleťovou masku.

Přišel den D. Jediné, co jsem z pokynů nezvládla, bylo jít spát brzo. Nervozita se mnou začala cloumat a víceméně jsem se dostala do stavu smíření – nějak to dopadne. Vyrazila jsem na cestu do ateliéru. Hned po příjezdu mě přivítala paní vizážistka a paní fotografka. Ukázaly mi šatnu, nabídly kávu a paní fotografka Jana mi pomohla nakombinovat outfity na focení. Outfity byly vybrané a teď už jen zbývalo doladit zbytek vizáže. Přesunuly jsme se do kosmetické části, kde ze mě nervozita odpadla okamžitě, protože paní vizážistka mě odhadla na první pohled a navrhla mi líčení a vlasy do stylu Marilyn Monroe. Aniž by se mě ptala, tak přesně věděla, co chci.

Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy.
Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy v prádle na posteli.
Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy v prádle na posteli.
Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy v prádle na posteli.

V tento moment jsem již věděla, že to co se právě děje, je něco, na co budu s láskou vzpomínat. Přípravy započaly. Vzduchem se nesla příjemná atmosféra, vůně laku na vlasy, smítka pudru na obličej a chuťové buňky byly zalité prosekem. Během několika minut se v zrcadle objevila nová žena. Diva. Umělé řasy mi rámovaly oči, tak svůdným pohledem až jsem sama byla překvapená, jak neskutečně nádherný detail to je. Vlasy nabraly na objemu a už jen zbývalo si na sebe vzít bílé šaty a přemístit se do první lokace na focení.

Samozřejmě, že jsem nevěděla, co mám dělat, ale po pár minutách mi došlo, že nemusím dělat vůbec nic a jen poslouchat, protože paní fotografka, jak sama říká, hledá ten nejlepší úhel a světlo. Postupem focení jsem zjišťovala, že se nemusím bát nějakého toho faldíku, protože paní fotografka moc dobře věděla, jak mám vystrčit bradu, aby mi zredukovala tu druhou.

Měla jsem na sobě hned několik outfitů. Zahalující či ve spodním prádle, ale všechno bylo vybráno na základě společného uvážení, a hlavně na mém komfortu. Během focení jsem střídala jak oblečení, tak i make-up a vlasy. Měla jsem jeden make-up něžný a ten druhý jsme se pěkně odvázaly a zapojily do looku vínovou barvu. Už teď mi ten look chybí. Ještě že ho máme nafocený.

Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy v červeném prádle.
Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy v bílém prádle.

Pár slov na závěr. Cítila jsem se jako bohyně. Ať mám plno nedokonalostí, tak jsem nalezla díky péči skvělé vizážistky a dokonalému oku fotografky Jany, úhly na svém těle, do kterých jsem se zamilovala. Tohle focení je investicí, kterou děláme sami pro sebe. Přijďte také najít svou divu. Já ji našla.“

Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy v civilu.
Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy v prádle a látce.
Žena na glamour focení, která je plus size modelkou a cítí se sexy.

Doufáme, že se všechny vaše pochybnosti a strachy rozplynuly a přeměnily se v nadšení, kuráž a vzrušení z možného fotografování, které u nás můžete zažít. Budeme se těšit na všechny vaše dotazy a zprávy.