Vypni hlavu a věnuj čas sama sobě

Je úžasné, jak se malé okamžiky, které si věnujeme sami sobě, mohou odrazit v našem vnitřním sebevědomí a pohledu na svět kolem nás. Nedávno jsme měli tu čest uvítat v našem fotoateliéru Klárku, inspirující ženu za projektem Vypni hlavu. Její projekt se zaměřuje na podporu žen, které pracují na svých snahách o rodinu. Klárka si v našem ateliéru dopřála odpoledne jen pro sebe a nechala se zvěčnit pro brand fotky, které budou zdobit její podnikání. No, pojďme ji předat slovo.

Na budování sebedůvěry se ženami pracuji neustále. Při mém zaměření na fertility & antistres poradenství se nejedná o vzhled jako spíše o vztah k tělu a jeho fungování. Už dlouho sleduji, kolik faktorů a zkušeností se do našeho celkového sebevědomí propisuje. V neposlední řadě jde o způsob, jak žijeme.

Klára z Vypni hlavu se byla fotit na brand focení v atelieru na Letne.

Ze svého okolí důvěrně znám, jak k sobě my ženy dokážeme být kruté. Jak ošklivé věci si dokážeme říkat při pohledu do zrcadla nebo na fotky, kde se samy sobě zoufale nelíbíme. Taky vím, že srovnávání a (přiznejme si to) závist směrem k ženám, které se nám zdají atraktivnější, hubenější, mladší atp. našemu dobrému pocitu ze sebe nepřidá.

Proč to všechno píšu? Protože ve své praxi pozoruji, jak snadné někdy může být zlepšování vztahu k sobě samotné. Neříkám, že změna přijde rychle, ale samotný proces nemusí být o složitých krocích.

Každý večer usínám s krásným pocitem, že jsem sama pro sebe dnes něco udělala.“, řekla mi nedávno klientka, když jsme na sezení rekapitulovaly změny, kterých se jí podařilo dosáhnout. To jediné, co stačilo k tomu, aby se začala vracet zpátky k sobě a svým potřebám, bylo vyhrazení chvíle pro sebe – pravidelně, každý den.

Někdy to může být 10 minut, jindy půl hodina. Důležité není, jak dlouho, ale jak kvalitně se na sebe zaměříme. Onu pozitivní změnu dělá to, že si denně věnujeme čas určený k hýčkání sebe sama, k odpočinku, odreagování, péči. Ať už si protáhneme ztuhlá záda, aplikujeme si masku na obličej, vyrazíme na čerstvý vzduch, nebo si ke svačině připravíme smoothie plné vitamínů místo abychom se odbyly kouskem pečiva…

Klára z Vypni hlavu se byla fotit na brand focení v atelieru na Letne.
Klára z Vypni hlavu se byla fotit na brand focení v atelieru na Letne.
Klára z Vypni hlavu se byla fotit na brand focení v atelieru na Letne.
Klára z Vypni hlavu se byla fotit na brand focení v atelieru na Letne.
Klára z Vypni hlavu se byla fotit na brand focení v atelieru na Letne.

Pokud zavedeme a dlouhodobě udržíme i kdyby jeden malý návyk, sebevědomí začne rozkvétat. Jak se sama sobě můžu líbit, pokud se zanedbávám? Jak sama se sebou můžu být nejlepší kamarádka, když si nevěnuji čas? Jak můžu naplňovat své potřeby ke spokojenosti, když jim nenaslouchám? Chvíle nerušeného času pro sebe v každodenní rutině tohle mění.

A tak vás chci dnes vyzvat k tomu, abyste si dopřávaly, abyste se rozmazlovaly a abyste vykročily na cestu zpátky k sobě. Protože pak se s radostí třeba dorazíte samy či s rodinou vyfotit a na snímky se místo kritického oka vidícího 1000 nedostatků, budete dívat s láskou. Pak každý den pohlédnete do zrcadla s přijetím toho, že žádná z nás není dokonalá, ale každá z nás může udělat mnoho pro to, aby byla ve svém těle i životě spokojenější.

Mojí součástí rozmazlování bylo na jedno odpoledne focení s Janou, kde se o mě starali jako o princeznu a výsledné snímky mému sebevědomí rozhodně polichotily. 🙂

Zážitek v našem ateliéru je mnohem více než jen obyčejné focení. Je to odpoledne, kdy se můžete oprostit od všedních starostí, věnovat čas sobě a vnímat svou jedinečnost. Klárka nám tímto návštěvou připomněla, jaký poklad v sobě takový moment skrývá. Děkujeme za to. Chcete se podívat, jak focení probíhalo? Mrkněte na video.