5 způsobů, jak vylepšit svůj osobní brand

To, jak se prezentujete je pro vaši značku důležité. Váš osobní brand jste vy, vaše osobnost, zkušenosti a dovednosti a pro některé může být osobní značka vším. Těchto 5 tipů vám pomůže vybudovat neprůstřelný osobní brand.

Žena pije kávu při focení brand, které je zaměřeno na home office.

1.Buďte specifičtí/konkrétní

Musíte vědět, kdo jste a musí být jasné jaká je vaše značka. Dejte dohromady vše o vás – co umíte nejlíp, pro co jste známí a co je vaše vášeň. Buďte co nejvíce specifičtí. Čím užší záměr máte a komunikujete, tím lépe pro vás – lidé tak poznají, že víte, o čem mluvíte.

 

2. Buďte konzistentní

Pokud máte několik profilů na více platformách, ujistěte se, že jsou si věrnými kopiemi. Používejte stejné fotografie a grafiku. Příspěvky se samozřejmě můžou a budou lišit, jelikož se různé platformy hodí pro různé věci, ale stejný vzhled zajistí, že vás každý hned pozná. Také nezapomeňte, že musíte být na všech vašich profilech pravidelně aktivní.

Žena na focení sexy brand, která založila svou vlastní účetní a daňovou firmu.
Žena při focení brand, která pracuje jako fitness trenér a provozuje i workout.

3. Podělte se o svoje znalosti

Nenechávejte si vše pro sebe. Přibližte lidem svou práci a své znalosti. Můžete tak činit skrze newslettery nebo vytvořit vlastní blog, kam budete přidávat pravidelné příspěvky.

4. Buďte v kontaktu se svou cílovou skupinou

Důležitou součástí vaší práce by měla být i komunikace s vaší cílovou skupinou, a nejen s ní. Networking je důležitý v každé branži, především pokud se snažíte vybudovat osobní brand. Buďte v kontaktu s lidmi online i off-line. Můžete diskutovat v různých fórech, odpovídat na komentáře, účastnit se různých eventů. Lidé tak poznají, že jste autentická osoba, a hlavně vás poznají osobně.

Žena na focení brand.
Žena na focení brand.

5. Mluvte s lidmi i před nimi

Vyzkoušejte si někdy mluvit před publikem na nějaké akci. Zapojíte se vaší komunitě, získáte dovednosti a zkušenosti, a hlavně se přiblížíte lidem. Seznámíte se s někým novým a takové známosti jsou velice důležité. Budování osobního brandu není jen o webových stránkách nebo sociálních sítích. Jeho důležitou součástí je prezentace sebe sama a vytváření co nejširší sítě lidí, která vás bude znát osobně a bude vědět, že jste spolehliví, profesionální a víte, o čem mluvíte.

Vašemu podnikání pomohou nejen tyto základní body, ale rovněž kvalitně nafocené fotografie, které chytnou za oko nejednoho potenciálního klienta. Obraťte se na nás a založte si tu správnou foto image.