Jaro je tu a s ním zrádné sluníčko aneb jak je to s opalováním před focením

Právě jsem se vrátila z hor, kde se mi během jediného slunečného dne podařilo pekelně si připálit nos! Jako že fakt hodně… No je to hned. Nepřála bych Vám vidět, jak to vypadalo a ještě vlastně pořád vypadá… Ale myslím, že si to asi umíte představit. Bílé, ostře ohraničené, vypálené lyžařské brýle na růžovoučkém ksichtíku nad rudou špičkou nosu…

Ale proč o tom píšu? Připomnělo mi to, jak těžké by to bylo pro focení portrétu… ano, v dnešní době je opravdu možné skoro všechno vyretušovat… ale není nad to, když nemusíme do pleti příliš zasahovat… takové spáleniny od slunce, jako jsem měla já, by šly opravdu vyretušovat poměrně těžko… V každém případě by už pleť nepůsobila tak přirozeně.

S blížícím se jarem odkládáme bundy i mikiny a máme přirozenou potřebu se vystavovat slunci, jak jen to jde, abychom dočerpali ten sluneční deficit ze zimy. To je přirozené… Ale obzvlášť jarní sluníčko dokáže být pěkně zrádné. Nezdá se nám, že by příliš hřálo. Ale naše, po zimě vybledlá pleť, na to dokáže zareagovat velmi rychle.

Proto prosím, pokud plánujete focení, myslete na to, že spálené obličeje, ramena i dekolty působí na fotkách hodně rušivě. Samozřejmě v průběhu léta se jim nelze vyhnout, ale když víte, že se Váš termín focení blíží, nechoďte cíleně na sluníčko a spíš se mu snažte vyhnout.

Stejně tak nedoporučuji ani čekat s focením po dovolené, až budete opálení. To je takový zaběhlý mýtus, že je hezké být na fotkách opálený… Ať už se jedná o rodinné focení nebo glamour a o aktech ani nemluvě… Vždy je to s opálením komplikovanější.

U rodinného focení většinou dochází k tomu, že každý člen rodiny je opálený jinak. Tatínek se nerad maže, je tedy skoro černý, maminka se sice maže, ale zase se snaží opálit co nejvíce, takže má krásně hnědavou barvu a děti chráníme před sluníčkem co nejvíce, takže jsou proti Vám mnohem bledší. Výsledkem je mix několika odstínů opálení. A s tím se při skupinové fotografii opravdu pracuje velmi špatně…

U glamour a aktů zase narážíme na problém neopálených plavek. Málokterá z vás se o dovolené opaluje zcela bez…

A takové neopálené plavky dokážou být vidět docela dlouho…

Proto bych já osobně zvolila focení spíš před dovolenou než po. Přirozená barva pleti vypadá na fotografiích lépe než výrazné opálení.

A ještě bych vás ráda důrazně varovala před použitím samoopalovacího krému před focením. Už se mi mockrát při focení stalo, že pleť měla nepřirozený žlutavý odstín, navíc většinou s nevzhlednými fleky…

Samoopalováky před focením prostě NE!

Fakt! Věřte mi! 🙂

Takže i když jsem Vás teď spíš před sluníčkem varovala, užijte si krásné jaro a sluníčko co to jde!

Jen ne před focením! 🙂

Hezký slunečný den přeji!

Jana