Od střední školy k profesionálním fotkám: Mé fotografické začátky a tipy pro rodiny s dětmi

Když se ohlédnu za svou kariérou, uvědomuji si, že jsem s fotografií takřka vyrostla. Má cesta za objektivem začala už v mládí a dnes bych se s vámi ráda podělila o svou zkušenost a také pár tipů, které by mohly pomoci rodičům, kteří se chtějí se svými dětmi nechat vyfotit.

Mladá rodina se s dcerou fotí na rodinném focení v Praze na Letné.

Jak to u mě začalo?

Fotografie se mnou byla od střední grafické školy. Byl to můj tatínek, kdo mě k této profesi přivedl. Věnuje se focení divoké přírody, ať už exotické či evropské a cestoval s fotoaparátem na krku. Jeho technická podpora byla pro mě neocenitelná. Vtipně říkám, že je mým sponzorem.

Má profesní dráha začala na mateřské, při focení mých dvou dcer. Ačkoliv jsem pracovala jako grafik a art directorka v reklamních agenturách, nikdy jsem nezapomněla na svůj vztah k fotografii. 

Byl to rekvalifikační kurz reportážní fotografie, který mě nakonec přivedl do studia u Jany Hozové, která mě učila trpělivě vše o ateliérovém focení.

Rady pro rodiče s malými dětmi

Pokud se chystáte s vašimi dětmi do fotoateliéru, tak mám pro vás pár rad. Především – žádný stres! Měli byste zůstat uvolnění a nesnažit se mít předem fixované představy o tom, jak by měla fotka vypadat. Děti jsou skvělé ve čtení nálad a reagují na atmosféru, kterou rodiče vytvářejí. Doporučuji se objednávat s velmi malými dětmi na dopoledne či brzy odpoledne. To je doba, kdy jsou nejvíce odpočaté.

Můj mindset za objektivem

Snažím se navázat kontakt s rodinou a naladit se na jejich vlnu. Mým cílem je, aby se každý cítil pohodlně a bez stresu. Komunikace je klíčem, a tak s dětmi mluvím, jako bych byla jejich oblíbená teta. Občas do procesu zapojím i bublifuk, což dětem často vykouzlí úsměv na tváři. Zkrátka, fotografování je pro mě nejen prací, ale i vášní. A největší odměnou je pro mě radost rodin z krásných snímků.

Jak se mnou probíhá rodinné focení? Pusťte si video, nebo podcast, kde zodpovím vaše otázky. 

Pokud si chcete rezervovat jeden z mých volných termínů, tak si jej můžete zarezervovat v našem online rezervačním systému. 

Budu se na vás těšit.