Poslední cvaknutí spouště a poslední záblesk. Co vás čeká teď?

Vaše focení právě skončilo a my doufáme, že se nám podařilo vytvořit příjemnou atmosféru a vy jste si čas rozdávání úsměvů či svůdných pohledů náležitě užili. Už se nemůžete dočkat až uvidíte první náhledy fotografií. Jste trošku nervózní a hodně zvědaví. Už už potřebujete vidět, jak to celé dopadlo.

Určitě vás nenecháme dlouho čekat. Jsme stejně zvědaví jako vy a také chceme hned vidět výsledky. Obvykle vám náhledy posíláme okamžitě po skončení focení. Na emailu je můžete mít ještě dříve, než dorazíte domů. Během převlékání do pohodlného oblečení už procházíte první fotografie. Nejdéle budete čekat na náhled fotografií jeden pracovní den, to v případě, kdy se focení odehrává ve večerních hodinách nebo je daný termín obsazený více klienty.

Co uvidíte na náhledech? Bude vám to slušet? Nemá někdo zavřené oči? Podařilo se vůbec zachytit okamžik, kdy se nenuceně usmíváte?

Ano! Samozřejmě! Nikdy bych neukončila focení, pokud bych si nebyla jistá, že mám dostatečný počet dokonalých záběrů. Někdy to společně zvládneme rychleji a někdy to trvá o chvíli déle, ale vždy se to podaří. Za léta praxe už mám vytrénované oko natolik, že dokáži odhadnout, které fotografie se vám budou nejvíce líbit. Vždy se však snažím, abyste dostali na první výběr širší sortiment. Nezáleží na tom, jestli jsme vytvářeli rodinné fotky, business profil nebo glamour. Bude z čeho vybírat!

Do výběru zařazuji několik podobných fotografií, liší se jen výrazy tváře. A teď už je to jen na vás. Kde vám to sluší nejvíce? Se zasněným pohledem, s rozzářeným úsměvem nebo za přivřenými víčky? Sami si vyberete, které fotografie nejlépe vystihují vás nebo vaše děti. A nebude to snadná volba. Zvlášť u rodinných portrétů.

U rodinného focení se snažíme zachytit všechny členy jednotlivě, pak děti společně, děti s maminkou, děti s tatínkem, foto všech členů. Čím větší rodina, tím více kombinací se nabízí. Baví nás, když máme možnost pracovat s opravdu velkou rodinou, vždy nás překvapí, jak skvěle a doslova týmově dokáží fungovat.

Vybíráte si fotografie, na kterých se sami sobě líbíte

K business fotce vede jiná cesta. Často chcete, nebo potřebujete, jen jednu výslednou fotografii. Proto musí být perfektní. I jedna fotografie vyžaduje čas a přípravu. Budeme hledat ten nejlepší outfit, měnit pozadí, zkoušet záběr zleva i zprava. Postupně se uvolníte, a to je chvíle, kdy padne stisknutí spouště garantující nejlepší výsledek.

A když se pustíme do glamour focení? Tam je teprve prostor pro změnu nasvícení, jiný úhel záběru, různé oblečení nebo doplňky. I změna líčení nebo účesu vykouzlí zcela jiný výsledek. Teď si jen vybrat záběr, kde vypadáte skutečně nádherně a kde jste to opravdová vy.

První výběr zpracovávám hned po focení, často mě čeká na kartě i více než 600 fotek. Už se nemůžu dočkat, až vám budu moci zaslat pestrý výběr náhledů. Pečlivě kontroluji výraz každé osoby na fotografii, kompozici, ostrost a mnoho dalšího. K vám se dostanou jen ty nejlepší z nejlepších.

Finální výběr příliš neodkládejte nejhezčí je ta fotografie, co vás zaujme na první pohled. Ta, co vás osloví. Nemusíte se bát možných drobných nedokonalostí v pozadí. Až se nebude jednat o náhled, ale o zpracovanou fotografii, bude pozadí jednotné, čisté, fotografie budou oříznuté a se správnou kompozicí. Teď už vás totiž dostává do rukou naše grafička. A jaká kouzla dokáže grafická úprava fotografií, o tom vám napíši zase příště.

Toto byla jen malá ukázková část z celkové série náhledů…

Těším se na společně strávené chvíle.