(R)evoluce Lásky

Má práce je krásná kvůli nespočtu věcí. Co mě ovšem stále nabíjí novou energií je potkávání se s různými typy lidí. Mým fotoaparátem prošlo již mnoho spisovatelů, zpěváků, malířů či tanečníků.

Jednou z nich je Gabrielle Ditt, která nedávno obohatila knižní trh o svou knihu. Knihu, která je jak po vizuální, tak textové stránce opravdu výjimečná.

Bylo mi velkou ctí se s ní potkat a vyfotografovat jí fotky, které budou s knihou a jí samotnou spojené. Po focení jsem Gaby požádala o pár slov o ní, její knize a fotografování u nás. 

Jaké byly její odpovědi? Zjistíte níže!

Gaby můžete nám prosím v krátkosti představit svoji knížku?

(R)evoluce Lásky je interaktivní kniha, která pomocí krátkých příběhů a jednoduchých cvičení nabádá k čtenáře k reflexi nad kvalitou svých vztahů. Kniha, či prozaický deník, bez ostychu pojednává o sexu, nevěře i samotě, a slouží jako zrcadlo do duše. Nikdo jiný nedotvoří příběh tak jako vy. Každý z nás má tak jedinečnou šanci zažít svoji (R)evoluci Lásky. 

Pro koho je kniha určená? 

Kniha je určena pro každého, kdo se chce lépe poznat a naučit se mít se rád. Protože pouze pokud máme rádi sami sebe, můžeme milovat ostatní. A kdo by nestál o kvalitnější vztahy?

Co v ní najdeme? 

Kniha kombinuje tři krátké příběhy o různých formách lásky s interaktivním cvičeními. Takže si ji můžete jen číst, nebo do ní zapisovat, nebo obojí. V knížce najdete tři formy vztahů – ženy s mužem, ženy se ženou, a ženy se sebou samotnou. Podobenství v ní může vidět každý. 

Co Vás vedlo k tomu, že jsi ji napsala? 

Upřímně? Kniha vznikla z nejistoty, co se sebou. Po ukončení mnohaleté životní etapy, jsem nevěděla, co dál. Psaní je moje terapie a pomohlo mi najít znovu směrování. Celý měsíc jsem každé ráno psala, až z toho vznikly příběhy, které měly s mým životem pramálo společného.

 

Oprostila jsem se tak od minulosti. Začala jsem pak konzultovat hledání cesty k sobě samotnému s mnoha kouči, terapeuty a psychology, abych lépe pochopila, jak se v sobě zorientovat. A to jsem pak dala do slov. 

Neboť mám vystudovaný knižní design a vydala jsem v Británii magazín (Vagina-nomics), bylo mi medium knihy nejbližší. Po konzultaci s designéry jsem oslovila tiskaře, skvělou ilustrátorku (@z_u_b_a_n_a), a díky podpoře mé koučky Soni (basnirka.sk) byla má kniha do roka a půl na světě.

Spolu s knížkou jste se fotila u nás v ateliéru. Jak jste se cítila?

Chtěla bych moc poděkovat za tuto skvělou příležitost. Samotnou by mě to nenapadlo, ale teď jsem moc ráda, že jsem do toho šla. Ze začátku jsem byla trochu nervózní, ale díky Vám jsem se dokázala rychle uvolnit a cítit se skvěle. Hodně pomohlo, že jsem se na fotky během focení mohla podívat a uvědomit si, že vypadají fakt dobře. To vám dodá sebevědomí. 

Líbí se Vám výsledné fotky?

Líbí? To je slabé slovo! Jsem z nich nadšená. Vůbec jsem si nedokázala vybrat, chtěla jsem je všechny. Opravdu od srdce vám moc děkuji!

 Je něco, co Vás překvapilo? 

Překvapilo mě, jak přirozeně focení plynulo. A také jak jste dokonale vystihla můj styl a podpořila mě v polohách, ve kterých jsem si nebyla jistá. Díky tomu je výsledek perfektní. 

K čemu fotky využijete? 

Několik fotek je už teď na mém webu www.gabrielleditt.com, kde lze koupit i mou knížku a magazíny. Přiznám se, že si fotky trochu schraňuji a nechci je se světem šířit všechny najednou. Ráda bych je sdílela postupně, na svých sítích, spolu s informacemi o mých dalších krocích. Mým cílem je vést hluboké rozhovory s lidmi o jejich vášních, dodávat jim odvahu a inspirovat je jít si za svými sny. Mně se ty mé splnily, teď je řada na ostatních.

 

Dovolte mi ještě na konec znovu poděkovat za společně strávený čas, který byl pro mě zcela určitě velice příjemný a obohacující! Přeji rovněž, ať se kniha těší z úspěchů a vás společně s ní potká nejeden příjemný životní zážitek.